0

Góry Sowie to jedne z chętniej odwiedzanych miejsc w województwie Dolnośląskim. Nie dziwi to, skoro kryją się tu atrakcje niespotykane nigdzie w kraju. Dlatego gorąco zachęcamy gości pokoi gościnnych do odwiedzenia tych miejsc, które są położone niedaleko Dzierżoniowa. 

Co można zobaczyć w okolicy Dzierżoniowa

Niewątpliwie największą atrakcją są Kompleksy Riese czyli sztolnie Walimskie. Miejsce to otoczone jest wieloma legendami, które przyciągają badaczy oraz poszukiwaczy przygód. Sztolnie Walimskie powstawały podczas II wojny światowej. Od 1943 roku drążono korytarze w skałach i budowli naziemnych. Obecnie można dostać się jedynie do części kompleksu Sztolni Walimskich, jednak nawet ten fragment robi ogromne wrażenie.

Dla miłośników naziemnych atrakcji polecamy Wieżę Widokową na Wielkiej Sowie. Góra ta leży w dorzeczu Odry, między dorzeczem Bystrzycy i Nysy Kłodzkiej. Wspaniały widoki na panoramę Sudet roztacza się z że z 25-metrowej, kamiennej wieży widokowej.

W najbliższym sąsiedztwie Dzierżoniowa znajduje się również Zamek w Pieszycach, który jest obecnie remontowany. Obecnie spora część została już odrestaurowana i jest możliwość zwiedzania tego zabytku w weekendy.

Dzierżoniów to miejscowość, która położona jest w niedalekiej okolicy Świdnicy, Ząbkowic Śląskich czy Strzelina. Dzięki temu pokoje gościnne w Dzierżoniowie są wspaniałą bazą wypadową do tych szczególnych miejsc w województwie dolnośląskim.

Podziel się opinią